Şirketinizin İmajını Geliştirmek için 5 Yol

Ana mesele: Kuruluşlar olumlu bir kurumsal imaj yaratmak için elindeki tüm araçları kullanırken doğru denge sağlamalıdırlar.

Günümüz dünyasında, çoğu kez algılama gerçekliktir. Üzücü ama malesef çok doğru.

 

Şirketlerin potansiyel müşterilerine veya mevcut müşteri tabanlarına ulaşmaları için hedefe giden birçok yol bulunmaktadır. Fakat değişkenlik avantajları olmasına rağmen, web ve sosyal medya kuruluşları; mesajlarını iletmelerine yardımcı olmak için bilgiyi kolay bir şekilde elde etmeyi müşteriler için daha kolay hale getirmesini sunuldu.Bazen bu iyi bir şey değildir.

 

Kuruluşlar olumlu bir kurumsal imaj yaratmak için, orttadan kaldırdıkları aletlerin tümünü kullanmada doğru dengeyi bulmak zorundadır. İlk izlenimler önemli ve günümüz tüketicileri, aradıkları şeyi beğenmedikleri zaman veya aradıkları şeyleri hemen bulamadıklarında üzerinde durduğu bu yolda ilerlemeye devam etmiyorlar, çekiniyorlar.

 

Aşağıda 5 basit fakat önemli olan, pozitif etki yaratan ve şirket imajları fiyatlarını destekleyebilen kuruluşların yollarını gösterelim;

1.  Aktif Sosyal Medya Varlığı: Modern dünyadaki her şirket, bir sosyal medya varlığına ihtiyaç duyar. Bu, sadece bir Facebook veya LinkedIn sayfası olmaktan veya zaman zaman kendini tanıtan Tweetler göndermekten daha fazlasını gerektirir. Sosyal medya, hedef gruplara ve etkileşime izin verir. Şirketiniz içindeki birisi herhangi bir sosyal medya varlığını düzenli olarak doldurmalıdır. Yanıt vermeli ve toplulukla etkileşim halinde olmalılar ve onlar, hem amacına uygun hem de eğitimsel olan işletmenizle alakalı içeriği hizaya sokuyor ve ortaya bastırıyor(çıkartıyor) olmalılar. Her şey güvenilir bir topluluk inşa etmekle ilgili ve buna sahip olmanın içerdiği hisle geniş bir alanı kapsar.

 

2. Web Sitesi Görünümü: Beğenin veya beğenmeyin, web siteniz, potansiyel bir müşterinizin kuruluşunuzla yaptığı ilk izlenim olabilir. Web siteniz dinamik olmalı, bloglar veya yayınları içerdiği herhangi bir içeriği dahil etmeli ve şirket bilgisini veya endüstri haberlerini güncellemeli. Bu platform, birinin seni daha iyi tanıması içindir. Madison Avenue perakendecileri ekran pencerelerini kullandıkları gibi kullanın. Web siteniz onları içeri davet etmeye ve daha fazla bilgi edinmeye davet etmelidir. Kötü tasarlanmış veya güncel olmayan, durgun web sitesine sahip olmak potansiyel müşterileri hızlı bir şekilde geri çevirecektir.

 

3. Düşünülmüş Liderlik: Pazarlama ekibinizin yolladığı içeriğe yakından bakın.Ürün ve hizmetlerle ilgili mi? Veya web sitenizden, sosyal mecradan veya e-posta pazarlama kampanyalarınızdan – eğitim yoluyla erişilebilir hale getirdiğiniz içerik mi? Değer mi veriyor yoksa sadece spam mi veriyor? Kullanıcılar anlayışlı ve titiz. Akıllı şirketler, bu pazarlama yollarını marka işleriyle uyumlu haberler, analiz, araştırma, bir konu hakkında resmi rapor gibi eğitim içeriğini hizaya koymak için hazırlıyorlar. Bu daha olumlu bir marka deneyimi yaratır çünkü izleyicileri eğitir ve sadece onları baştan çıkarmaz.

 

4. Kurumsal Kültür: Günümüzde kurumsal kültürün önemi dijital dünyada hızla yapılan(iletişim vb.) durumlar çok sık gözden kaçırılıyor. Kelimeler günümüzde hızla yayılıyor. İş tecrübesine olumlu bakan çalışanlar kendi sosyal medya kanallarıyla paylaşıyor ve sözcükler etrafında dolaşıyor. Diğer taraftan, sefil davranılan veya avantajlı görülen çalışanlar da paylaşırlar. şirketinizin nasıl yürüdüğü, dünyada gördüğün ekrandadır. Şirketler aynı düşünceyi paylaşan, aynı değerleri taşıyan şirketler ile iş yapmak isteyeceklerdir.

 

5. Yönetici Girişi: Her çalışanın kendi markasının bir uzantısı olduğu gibi, üst düzey yöneticileri için de geçerlidir. Üst yönetimdeyseniz buna maruz kalamya ihtiyacınız var. Adınızı öğrenmek ve güvenilir bir endüstri lideri olarak yüzleşmek için pazarlama ile çalışmalısınız. Buna kurumsal bloglar, konuşmalar ve iş basına erişilebilirlik de dahildir.  Tekliflerin alındığı yerlerde beyaz bülten (Beyaz bülten: Avrupa Komisyonu’nun hazırladığı, üye ülkelerde demokrasinin yaygınlaştırılması ve kurumların meşruluğunun arttırılmasına yönelik öneriler içeren yayın.) üretilmelidir. Sektörel konferanslarda, endüstriyel yuvarlak masa (önemli toplantıların görüşüldüğü masa) toplantılarına ve web yayınlarına katılarak konuşmalısınız. Potansiyel bir müşteri, kendi endüstrisinde ve bir düşünce liderinde aktif olan bir CEO’yu görürse bu ona şirkete daha fazla güven verir.

Kaynak:http://thevarguy.com/business-acceleration-infocenter/111914/5-ways-improve-your-company-s-image

Fotoğraf:https://www.google.com.tr/search?q=landscape&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiGzPey1-HWAhUsCZoKHbDMBqwQ_AUICigB&biw=1280&bih=615#imgrc=TRa1Sof5MYtPLM

© 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu maddeleri gereğince yapılan her türlü izinsiz alıntılanma, yayınlama hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.