Sonuç Elde Etmek İçin İş Kararları Verebileceğiniz 6 Sır

İşinizle ilgili önemli kararlar vermek zorunda olduğunuzda stresli olabilirsiniz. Hepimiz doğru kararları vermek istiyoruz ve bu durum çok fazla endişe yaratabilir. Fakat bu oyunun önüne geçmek, bir gerekliliktir.

İşte doğru iş kararlarını nasıl alacağınıza ilişkin altı öneri.

 

  1. Şirketinizle ilgili tüm gerçekleri bilin. İşletmenizi etkileyen tüm gerekli bilgiyi ve gerçekleri toplayın. Bu önemlidir, çünkü işinizi nasıl yürüttüğünüz konusunda fark yaratacak kritik bilgileri kaçırmak istemezsiniz. Ayrıca, bilgi toplama sürecinin bir parçası olarak başkalarının sahip olabileceği önyargıları veya görüşleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Örneğin, rekabetinizin iş yapma biçimini anlamak çok önemlidir. Müşteri memnuniyetini geliştirmenin yollarını bulma, şirketinizin gerçeklerini bilmenin bir başka örneğidir.  Bir işletme sahibi, belirli işletme faaliyetleriyle ilgili gerekli bilgileri almak için çalışanları ve müşterileriyle konuşabilir. Ayrıca, işletmenizin medya yayın alanıyla birlikte başbaşa gitmesi ve önemli işletme raporlarınızın tümünün okunması önemlidir. Bunlar, bir işletme sahibinin kendi şirketi hakkında bilmeleri gereken birkaç şey.

 

  1. Sonuçlara odaklanın. Ne istediğinizi düşünün ve kararınızın olası sonuçlarını düşünün. Bir kişinin, şirketinin her yönüyle ilgili kısa ve uzun vadeli hedeflerine odaklanması gerekir. Örneğin, şirketin finansal tablolarını güncel tutmak çok önemlidir. Çalışanlarınızın moralini aynı seviyede tutabilmek, şirketinizin yönünü belirlemenin bir başka örneğidir. Şirketinizin nasıl gelişeceğinin, misyon beyanlarınızın ve işletme hedeflerinizin yerine getirmede uzun bir yol gidecek olan işletme yollarını aramanızdır.

 

  1. Etrafınıza sorun. Kendi bakış açınızdan başka bakış açılarını da dikkate almak önemlidir, bu nedenle arkadaşlarınızdan ve iş arkadaşlarınızdan öğüt alın.

Örneğin, önemli yöneticilerinizin ve işletme meslektaşlarınızın, işletmenizin nasıl yönetileceği görüşlerinin onlardan alınması iyi bir tekniktir. Örneğin, hangi müşterinin pazarlama kampanyanızı yönetmesi konusunda karar vermeniz gerekir. İşletme danışmanlarına ve diğer yöneticilere, kampanyanızı yönetirken kimlerin en iyisi olabiliceği hakkında ne düşündüklerini sorun.

Buna ek olarak, bir iş adamı, bölgedeki diğer profesyonellerle ağa bağlanmak için bir yerel işletme destek grubuna katılabilir. Bu, sektörünüzle ilgili Kıymetli bilgiler edinmek için harika bir yoldur.

 

  1. Rahatlayın. Her şeyi aynı anda yapmaya çalışmayın, işler yoğunlaştığında ne yaptığınızı durdurun ve 10 dakika ara verin. Birkaç derin nefes alın ve kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacak bir şey yapmaya çalışın, örneğin 10 dakikalık bir yürüyüşe çıkın, radyo dinleyin veya stres atmanıza yardımcı olmak için bazı esneme egzersizleri yapın. Çalışanlarınızla uğraşmak, bir sunum yapmak veya şirketinizin pazarlama planını iyileştirmek olsun, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve mevcut durumunuza yeni bir bakış açısı kazanacaksınız.

 

  1. Kursa devam edin. Kendi işletmenizi yönetmek, bir dizi iş kararlarını sürdürmeyi içerir. Önemli kararları ertelemeyin ve geçmiş hatalarınızı kafanıza takmayın. Yalnızca şirketiniz için en iyisine odaklanmaya devam edin. İşletmeniz için en iyi sonucu belirlemek için, müşteri ihtiyaçlarınızı her zaman dinleyin ve finanslarınızı ve masraflarınızı organize edin. Müşteri memnuniyeti ve şirketinizin parasının kesilmemesine dikkat etmek, herhangi bir işletmenin öncelikleri arasındadır. Eğer ki işletmeniz yanlış yöne doğru gidiyorsa o zaman işletmenizin nasıl gitmesi gerektiğini yeniden değerlendirmeniz gerekir.

 

  1. Hatalarınızı öğrenin ve yeniden değerlendirin. Yanlış bir iş yaparsanız bir sonraki adım hatalarınızdan öğrenmek ve oradan gitmektir. Neyi doğru ve neyi yanlış yaptığınızı öğrenin.

Örneğin, şirketiniz belirli bir ürün için bir pazarlama planı üzerinde karar verir, ancak beklenen sonuçları satış ve müşteri memnuniyeti açısından almazsınız. Bu olduğunda, başka ürünlerinizin pazarına bir sonraki gidişinizde bu bilgiyi kullanın ve neyin yanlış gittiğini öğrenin.

 

Stan Popovich – GUEST WRITER

https://www.entrepreneur.com/article/237562

Fotoğraf: http://miriadna.com/desctopwalls/images/max/Smoothed-fields.jpg

© 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu maddeleri gereğince yapılan her türlü izinsiz alıntılanma, yayınlama hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.